Γιορτή Λήξης Σχ. 'Ετους 21-22

Αποχαιρετισμός της Στ Τάξης του Σχολείου

Την Τρίτη 14 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε στον αύλειο χώρο του σχολείου μας η Γιορτή Αποχαιρετισμού της Στ τάξης του σχολείου μας. Μία ιδιαίτερα συγκινητική τελετή όπου οι μαθητές των τριών τμημάτων της Στ τάξης συμμετείχαν με ποιήματα και τραγούδια που έγραψαν τα ίδια τα παιδιά με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών τους. Την γιορτή παρακολούθησαν και οι μαθητές των υπόλοιπων τάξεων (κρατώντας πάντα τις σχετικές αποστάσεις). Στο τέλος της εκδήλωσης οι μαθητές χώρεψαν κυκλικούς χωρούς που είχαν διδαχθεί από τις εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής του σχολείου (Μιχαήλα Μηλιώκα και Ελένη Γούση)

Τα τρίστιχα ποιήματα των παιδιών, συντέθηκαν σε ένα λεύκωμα το οποίο επιμελήθηκε η δασκάλα του τμήματος Στ1 κυρία Λαμπαδάρη Σταυρίνα. Το λεύκωμα τυπώθηκε από τον διευθυντή του σχολείου κύριο Αναστάσιο Γούκο και μοιράστηκε στους μαθητές. ( Το λεύκωμα μπορείτε να το βρείτε εδώ)

Τέλος η μελοποίηση του τραγουδιού έγινε από τη Μουσικό του σχολείου μας την κυρία Ξένου Σόφια και δόθηκε και μετά από ηχογράφηση που πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας από τον υποδιευθυντή κύριο Μακαντάση Ιωάννη, δόθηκε σε CDστους μαθητές μαζί με το λεύκωμα.

Όλοι συγκινηθήκαμε και αποχαιρετίσαμε τους μαθητές μας! Τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στο Γυμνάσιο και καλή πρόοδο στη ζωή τους!

ακολουθούν κάποιες φωτογραφίες από την εκδήλωση.

IMG 20220614 085023 1IMG 20220614 092715 7